Przejdź do treści Przejdź do stopki

Dolna granica wieku jest określana przez rodziców. Wydaje się, że rozsądnie można zacząć już trenować na małych jednostkach klasy Optimist od 6 roku życia. Jeżeli młody człowiek wykazuje zainteresowanie żeglarstwem i jest sprawny fizycznie, nie ma przeszkód rozpocząć treningi dostosowane do możliwości.

Głównie stawiamy na juniorów i rozwój podstawowy. Mamy trenerów klasy Optimist, jest to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, Windsurfing, także klasa olimpijska iq foil, Kitesurfing, który od samego początku wymaga profesjonalnej nauki pod okiem instruktora, Kajakarstwo klasyczne w/g standardu ICF, Laser Standard oraz  Finn, najdłużej obecna konstrukcja w całej historii regat olimpijskich i twierdzi się, że Finn to najbardziej fizyczna i taktyczna jednoosobowa żaglówka na świecie.

Tak, członek Klubu w zależności od wieku opłaca składki członkowskie, aby korzystać z całej infrastruktury. Składki członkowskie ustala Zarząd Klubu na każdy rok. Dodatkowo mogą być pobierane opłaty za specjalistyczne treningi i zajęcia dodatkowe.

Planowaniem i organizacją wypraw żeglarskich zajmują się społecznie doświadczeni kapitanowie, którzy taki rejs będą prowadzić. Załoga, do której można się zgłosić, ponosi wspólnie koszty czarteru jachtu, portów, paliwa i opłat wspólnych. Reszta jest sprawą indywidualnych wydatków każdego załoganta. Im większa załoga, tym koszty wspólne są jednostkowo mniejsze. Dlatego wspólne, dalekie wyprawy mają sens, bo stać na nie każdego fana żeglarstwa.

Zapisz się do Newslettera!

YACHT KLUB POLSKI AUGUSTÓW
ul. ks. Skorupki 9
16-300 Augustów
NIP: 846 167 34 51
REGON: 527254244
Nr konta bankowego BNP PARIBAS:
22 1600 1462 1732 3599 5000 0001

Tel: +48 600 590 707

Wielka pasja żeglarska
Tradycja od 1924 roku

YKP_WebMaster © 2024. All Rights Reserved.

error: Content is protected !!